Müdürün Mesajı

Değerli Lisansüstü Öğrenci Adayları,

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü lisansüstü eğitiminde öğrenci tercih ve beklentileri önceliği anlayışı içinde kaliteli ve seçkin bir eğitim sunmayı hedef edinmiştir. Enstitümüz, bünyesindeki tezli ve tezsiz programları, özellikle de disiplinler arası programlarıyla, öğrencilerine eğitim almak istedikleri ve uzmanlaşmak istedikleri çeşitli bilim alanlarda kendilerini geliştirme imkânı sağlamaktadır.

Yüksek lisans programlarımız öğrencilerin profesyonel kariyer planlarına katkı yapmak, mesleki bilgi ve birikimlerini artırmak, iş deneyimi ve tecrübelerini geliştirmek, akademik alanda ise kariyerlerini sürdürmek isteyen öğrencilerin yeterli donanıma kavuşmalarını sağlamak amacıyla düzenlenmiştir.   

İstanbul Rumeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün hem akademik hem de profesyonel dünya ile yakın ilişki içerisinde olan deneyimli ve güçlü kadrosu, dinamik ve gelişime açık program yapısı ve öğrenci odaklı yaklaşımı ile lisansüstü düzeyinde eğitim almak isteyen adaylara önemli fırsatlar sunacağına inancımız sonsuzdur. Bu inançla birlikte meslek ve kariyer gelişiminize imza atacak bir eğitim sürecinde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Saygı ve sevgilerimle...

Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür

Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Özmen